2018’in ilk günlerinde Tekfen Grup Şirketleri arasına katılan Alanar Meyve, Uludağ Yaş Meyve ve Sebze İhracatçılar Birliği’nin düzenlediği İhracat’ın Yıldızları Başarı Ödül Töreni’nde, yaş meyve ve sebze sektöründe 2017 yılında Bursa’da kayıtlı en çok ihracat yapan firmalar arasında ikincilik ödülünü aldı.

Ödülü, Alanar Meyve Yönetim Kurulu Başkanı ve yaş meyve yetiştiriciliğinde ülkemiz duayenlerinden Yavuz Taner teslim aldı. Geçtiğimiz yıl, kiraz taze siyah incir, kayısı, nar, kestane, cennet meyvesi, japon eriği türleriyle aralarında İngiltere, Rusya, Kanada, Hong Kong, Singapur, Malezya ve İskandinav ülkelerinin de bulunduğu birçok ülkeye 8 bin ton ihracat gerçekleştiren Alanar Meyve adına törende söz alan Taner, “Bu ödülün sadece Alanar için değil, Türk tarımı ve çiftçisi için çok önemli bir ödül olduğunu ve Tekfen’in getireceği sinerji ile gelecekte çok daha büyük başarılara imza atacaklarına inandığını” söyledi.

Tekfen bünyesinde faaliyetlerini genişleterek sürdürecek Alanar Meyve’nin pazardaki lider konumunun gelecek yıllarda daha da pekişeceği ve sektöre katkılarının artarak devam edeceği inancıyla, emeği geçen herkesi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

BİZİ TAKİP EDİN