Alanar, Türkiye’nin 8 farklı bölgesinde 500 hektarlık alanda meyve yetiştirmektedir. 2006’dan bu yana tesis edilen meyve bahçeleri, 2012-2013 sezonunda yaklaşık 200 hektarlık yeni dikimlerle birlikte, 7000 hektarlık bir alana ulaşacaktır.

Türkiye’nin erkenci, orta dönem ve geççi bölgelerinde farklı rakımlarda kurulan bahçeler, erken gelişen ve geç gelişen meyvelerin hasat edilmesini sağlamaktadır.

İlk olgunlaşan meyvelerin hasadına Adana, Mersin ve Antalya bölgelerinde başlanıp; orta dönemde Manisa-Salihli’de bulunan 250 hektarlık meyve bahçesinde devam edilmekte ve geç olgunlaşan meyvelerin hasadı ise, Çanakkale, Bursa ve yüksek rakımlarda ekim yapılan Afyon bölgelerinde yapılmaktadır.

Meyve ağaçlarının üretimindeki artışla birlikte, Alanar meyve bahçelerinden hasat edilecek kiraz, kayısı, nar, Japon eriği, nektarin, elma ve Trabzon hurması gibi meyvelerin toplam miktarı, 2015’e kadar 2500 tondan 10.000 tona çıkacaktır.

Alanar, bahçelerinin her birinde GLOBALGAP ve ITU sertifikalarına sahiptir. Tüm yetiştiricilik faaliyetleri, bahçecilik mühendisleri tarafından düzenlenmekte ve hasat faaliyetleri, profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirilmektedir.

BİZİ TAKİP EDİN