Alanar, yetiştirme, hasat, hammadde depolama,işleme, paketleme, son ürün depolama ve teslimat süreçlerinin her birinde zirai denetim ve kalite kontrol faaliyetlerini uygulamaktadır. Alanar meyve sezonu, Mayıs ayında başlar. Alanar Meyve Bahçelerinden her biri, Global Gap sertifikalarına sahiptir ve şirket ayrıca Global Gap sertifikalı yetiştiricilerden de zirai denetim ve kalite kontrol faaliyetleri yürüterek meyve satın almaktadır. Alanar, bahçeden müşteriye olan tüm süreçler için uygun ekipmanları düzenlemekte ve aynı zamanda işçileri ve yetiştiricileri sürekli olarak eğitmektedir.

Her ürün, zirai denetim ve kalite kontrol uzmanları tarafından bahçede, hasat sırasında, paketleme tesisinde, paketleme işlemleri sırasında, sonrasında ve teslimattan önce kontrol edilmektedir.
Alanar, meyvelerin kalitesini hasattan teslimata kadar yasal mevzuatlar, GGAP, GRASP, SEDEX/SMETA, COVID19 GÜVENLİ ÜRETİM ve FSMA BRC Gıda standardı gereklilikleri ile hammadde, son ürün kalite planları ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda uygunluk onayı verilene kadar kalite güvence ve kontrol zinciri işletilerek ve müşterilerimize en kaliteli meyveler sunmaktadır.

BİZİ TAKİP EDİN