Danimarka’nın İstanbul Başkonsolosluğu’nca Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne katkıda için 3’üncü kez düzenlenen ‘Danimarka Çocuk Festivali’nde bu yıl kurumsal sosyal sorumluluğun önemine dikkat çekilirken Tekfen Tarım, hazırladığı etkinlik ve oyun alanlarıyla çocuklara unutulmaz bir deneyim yaşatırken #tazemeyveye konseptiyle çocukları mevsiminde taze meyve yemeye özendirirdi ve sağlıklı beslenmeye teşvik etti.

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu’nun önderliğinde 3 yıldır gerçekleşen Danimarka Çocuk Festivali, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinden; ‘İklim Eylemi’, ‘Erişilebilir ve Temiz Enerji’, ‘Temiz Su’ ve ‘Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar’a katkıda bulunma amacıyla düzenlendi. Festival aracılığıyla bu yıl dikkat çekilen konu ise kurumsal sosyal sorumluluk oldu. Tekfen Tarım ise hazırladığı oyun alanları ve etkinliklerle çocukları eğlendirirken onlara sürdürülebilirlik hakkında bilgi de verdi. Ayrıca geçtiğimiz yılların nar, incir, kiraz gibi ürünlerde ihracat şampiyonu olan Alanar Meyve, mevsimi olması nedeniyle çocuklara Bursa siyah incirinden ikram etti ve festivalde çocuklara “taze meyve ye” (#tazemeyveye) konseptiyle sağlıklı beslenme konusunda örnek oldu.

Festivale başta Danimarka İstanbul Başkonsolosu Anette Galskjot, Danimarka Büyükelçisi Svend Olling, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Tekfen Tarım Genel Müdürü Emrah İnce ve Darüşşafaka Cemiyeti Başkan Vekili Hakan Tahiroğlu olmak üzere çok sayıda isim katıldı.

Ayrıntılı Bilgi: Medyaevi İletişim | Barış Durukan – Cem Cicioğlu – Kemal Nacar | 0212 351 91 81

BİZİ TAKİP EDİN